İstanbul Yoga

Sizide Yoga, Pilates ve Dansın birleştiği eğlenceli ve
sağlıklı saatlere bekleriz..

Prana ve Seyyal Beden

Atomlardan ibaret olan bu mikroskopik alemlerin her birinde çekirdek cazibe kuvvetini elektronlar üzerinde kullanmakta fakat tesir sahası merkezini teşkil ettiği atomu hudutları dışına uzanmamaktadır.

O halde kendi kendine yeten bir bütün vücuda getirmek için tabiat tarafından istenilen nizam dahilinde olarak bedenimizin hücreleri arasındaki birleşmeyi sağlayan nedir ?

Bu rol varlığımızın iç kısmına tesir icra etmek üzere dışarıdan aldığımız ve Doğu ilminin Prana ismini verdiği bir kuvvete ait bulunmaktadır.

Teneffüs suretiyle havadan almış olduğumuz Prana maddi bedenimiz tarafından kullanılmamaktadır. Bu Prana yogilerin Seyyal beden dedikleri varlığımızı yani suretimizi hayati enerji ile beslemektedir. Bu hayati enerji sayesindedir ki Seyyal bedenimiz hücrelerinin birbirine bağlanması ve maddi cismimiz hücrelerininde endirekt olarak birbirine yapışması mümkün olmaktadır.

Seyyal beden normal olarak gözle görünmez olmasına rağmen maddi cismimiz kadar aynı organlara sahiptir ve onun gibi beslenmektedir.
Yoga İstanbul, Yoga Merkezleri İstanbul, Yoga Kursları İstanbul, İstanbul Yoga Merkezleri, İstanbul Yoga Kursları, Arnavutköy Yoga, Avcılar Yoga, Bağcılar Yoga, Bahçelievler Yoga, Bakırköy Yoga, Başakşehir Yoga, Bayrampaşa Yoga, Beşiktaş Yoga, Beylikdüzü Yoga, Beyoğlu Yoga, Büyükçekmece Yoga, Çatalca Yoga, Esenler Yoga, Esenyurt Yoga, Eyüp Yoga, Fatih Yoga, Gaziosmanpaşa Yoga, Güngören Yoga, Halkalı Yoga, Kağıthane Yoga, Küçükçekmece Yoga, Sarıyer Yoga, Silivri Yoga, Sultangazi Yoga, Şişli Yoga, Zeytinburnu Yoga

İstanbul Yoga Hakkında

Yoga Nedir ?
Yoga binlerce yıldan beri, Doğu'da öğretilmiş ve tatbik edilmiştir. Yoga ile hem bedeni hem ruhu geliştirmekle birlikte... devamı »

Yoga Beden ve Ruh Sağlığı
Yaşamak denilen hayatı yaşamak istiyorsanız öncelikle şuna inanmalısınız. Bedeni ve akli sağlığımızı iyi veya kötü olarak... devamı »

Yoga ve Yeni Hayat
Yoganın kaidelerini kabul edip, onları benimsediğiniz vakit, üç plan üzerinde mükemmel bir insan olmanız için bedeni, akli ve ahlaki olarak benliğinizi... devamı »

Prana ve Seyyal Beden
Atomlardan ibaret olan bu mikroskopik alemlerin her birinde çekirdek cazibe kuvvetini elektronlar üzerinde kullanmakta fakat tesir sahası merkezini teşkil... devamı »

Yoga ve Teneffüs
Hayat bir nefesle başlayıp, bir nefesle son bulur. Normal bir insan hergün yirmi iki bin kere nefes alır... devamı »